Kayıt Ol
Ad & Soyad  
E-posta  
Şifre  
Şifre (tekrar)  
Kullanım koşullarını kabul ediyorum

Kayıp Şifre
E-posta  


Arkadaşına Gönder
E-posta  

Şikayet Et
Bu içeriğin uygunsuz olduğunu ve kullanım şartlarımızı
ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen şikayet ediniz,
durum yetkililerimize bildirilecektir.


Düzenle
Ad & Soyad  
Doğum Tarihi  
Ülke  


Şifre Değiştir
Şifre  
Yeni Şifre  
Yeni Şifre (tekrar)  


E-Posta Değiştir
Şifre  
Yeni E-Posta  
Yeni E-Posta (tekrar)  


Ara
İnçu/Neden (WHY)


12345678910 79 ay önce 290 oy 38.884 izlenme Sayat Dağlıyan
  Arkadaşına Gönder       Paylaş 
Yorumlar
Oktay Oktay    23 Mayıs Pazar 2010 10:59

kalbim acıdı.....
Harun Berdo    16 Nisan Cuma 2010 21:11

tebrikler...tüm ekibin eline saglık basarılarınızın devamını dılerım...acıların en buyugu, sanırım bı toplumun aydınını kaybettıgı andır...ustelık hepsını bırden...aynı an!!!
Ceren Dümen    12 Nisan Pazartesi 2010 21:41

15 dakikalık orjinal versiyonu da izleyebilmek dileğiyle...
Aslihan Erguvan    10 Nisan Cumartesi 2010 17:46

çok üzülüyorum.. izledim.. ve hissettim.. teşekkür ederim..
Murat Kutlu    09 Nisan Cuma 2010 20:51

.................................anladim .................................agladim
Yorum yapabilmek için kayıt olmalısınız, eğer kayıtlı üyemizseniz lütfen giriş yapınız.
Sayfa    1   2   3   4   
Geri    İleri   
İzleyici Oylaması
Film Hakkında
Sayat Dağlıyan
04 Nisan Pazar 2010 16:43

“Gomidas artık bizim için bir gurur meselesiydi. Gomidas bizim için kilitli bir kapıydı. Onu yeniden yaşatmak, onu yeniden dinlemek, bestelerini nasıl yaptığını anlamak, neden 18 yıl boyunca hiçbir şey yapmadan ölümü beklediğini anlamak çok zor bir işti. Özellikle senaryo aşamasında hiç bu kadar zorlandığımızı hatırlamıyorum. Her araştırma sonucunda piyanonun karşısında beliriyordu Gomidas'ın bedeni parça parça...Ve en sonunda o karşımızdaydı tüm ihtişamıyla.” “Gomidas has become a matter of pride for us. Gomidas was a locked door for us. It has been an uphill battle to make him alive again, to listen to him again, to comprehend how he had composed those pieces and to understand the reason why he had waited for death to come for 18 years without doing anything else. I cannot think of any other experience which has been quite difficult for us, particularly during the process of the script. In consequence of every research we have made, Gomidas’s body has been emerging in bits and pieces across the piano. And in the end he was right there in front of us in his complete magnificience.” Sayat Dağlıyan Türkiye'nin ilk 24 Nisan 1915 konulu Kısa metraj filmi İNÇU/NEDEN Gomidas Vartabed'in "Neden" sorularına cevap arıyor. Inchu / Why, the first short film on 24 April 1915 of Turkey, seeks answers to Gomidas Vartabet’s “why” questions. İzleyeceğiniz bu kısa film 15 dakikalık orijinal versiyonun bir özetidir. You'll watch this 15 minute short film is a summary of the original version. Oyuncular/CAST Gomidas Vartabet: Şahan Sarıoğlu Կոմիտաս Վարդապետ : Շահան Սարըլըօղլու Mehmet Emin (Yurdakul): Herman Ozinyan Մէհմէդ Էմին «Եուրտագուլ» : Հէրման Օզինեան Türk Komiser/Turkish Police Chief: Ardaşes Kantun Թուրք Ոստիկան : Արտաշէս Գարթուն Gomidas'ın Yardımcısı/Gomidas’s Assistant:Garbis Mangıyan Կոմիտասի Օգնականը : Կարպիս Մանկըեան Fransız Doktor/French Doctor: Bartev Garyan Ֆրանսացի Բոյժքոյր : Սէզէն Էնկիզ Fransız Hemşire/French Nurse: Sezen Engiz Doktor Vahram Torkomyan:Yertvart Tovmasyan


Haberler
07 Ocak Perşembe 2016 19:20
Hrant Dink Vakfı’nın Hrant Dink’in “Sağduyunun, vicdanın sesi suskunluğa mahkum edildi, şimdi o vicdan çıkış yolu arıyor” cümlesinden ilham alarak düzenlediği Vicdan Filmleri Uluslararası Kısa Film Projesi’nin 2015 dönemi sonuçlandı. Vicdan Filmleri projesinin bu y habere git »
12 Kasım Perşembe 2015 14:12
VİCDAN FİLMLERİ YOK EDİLENLERİ ARIYOR Hrant Dink Vakfı bu yıl “Gelin VicdanımızlaYok Edilenleri Arıyalım” diyor; herkesi #YokEdilenler için vicdanımızı görünür kılmaya davet ediyor. 11 Kasım’da bitmesi planlanan son başvuru süresi 30 Kasım Pazartesi gününe k habere git »
09 Nisan Perşembe 2015 15:15
VİCDAN FİLMLERİ #YOK EDİLENLERİ ARIYOR Hrant Dink Vakfı bu yıl “Gelin Vicdanımızla #Yok Edilenleri Arıyalım” diyor; herkesi yok edilenler için vicdanımızı görünür kılmaya davet ediyor. Proje bu yıl, yok edilen değerleri, doğayı, insanları, hayvanları, zenginli habere git »
Tüm haberler

Katılım Koşulları İletişim Teşekkür

powered by sinaps iletişim
fake ray bans cheap ray bans